16-годишно момче е починало след употреба на фентанил в столичния квартал „Надежда 1“, научи News24sofia.eu.
Трагичният случай е станал през изминалата нощ. По първоначални данни детето е било открито в безпомощно състояние след употреба на наркотично вещество, като има съмнения, че става дума за фентанил.
На място са пристигнали екипи на Спешна помощ и полиция. Медиците са извършили реанимационни действия, но въпреки усилията им момчето е починало.
Предстои да бъде извършена съдебномедицинска експертиза, която да установи точната причина за смъртта и наличието на наркотични вещества в организма.
Случаят е поредният тревожен сигнал за разпространението на опасни синтетични наркотици сред младежи. Фентанилът е изключително силно действащ опиоид, чиято употреба може да доведе до тежка интоксикация и смърт дори при малки количества.
Очаква се органите на реда да изяснят всички обстоятелства около трагедията.
Момчето е учило в столичното 16-то училище в квартала.
News24sofia.eu следи развитието на случая.