На въпроса дали се е почувствал пренебрегнат, след като иранският външен министър Абас Арагчи не му е стиснал ръката и е напуснал залата преди пресконференцията, вицепрезидентът на САЩ Джей Ди Ванс заяви пред репортерите, че иранските официални лица не разполагат със същите "гаранции по Първата поправка", каквито имат американците, като намекна, че ограниченото им взаимодействие с журналистите се дължи по-скоро на политически ограничения, отколкото на провал на преговорите.

Това коментира АФП.

"Повярвайте ми, през последните няколко месеца прекарах много време в контакти с иранци. Понякога ги намирам за изключително объркващи като преговарящи. Но вижте, имахме една малка пресконференция. Очевидно в Иран те не разполагат с същите защити по Първата поправка, каквито имаме в Съединените американски щати", каза той преди да напусне Швейцария.

"Говорихме с вас, а след това имахме поредица от наистина добри срещи. Това, което ми се стори малко забавно, е, че след тази първоначална среща се разрази, знаете, нещо като буря в социалните медии, където всички казваха, че иранците ще си тръгнат. А след това продължихме да разговаряме с тях в продължение на около девет часа."

"Затова бих искал просто да насърча медиите да подхождат с малко недоверие към това, което виждате в иранските социални медии. Те могат да бъдат объркващи преговарящи, но ние смятаме, че постигаме напредък", добави той.