Чешкото правителство внесе законопроект, с който се забранява използването на телефони в училищата от септември 2027 година. Това стана ясно то думите на премиера Андрей Бабиш, цитиран от "Ройтерс".

В законопроекта се предлага да се забрани използването на телефони в класните стаи, както и по време на междучасия, с някои изключения, като например по здравословни причини или ако училищата ги разрешават за образователни цели.

"Училищата няма да могат да позволяват на учениците да си почиват с мобилните си телефони извън тези причини", се посочва в законопроекта.

Освен това Бабиш заяви, че правителството също обмисля да забрани достъпа на децата до социалните мрежи, но тази мярка ще бъде предложена в отделен законопроект.