Министърът на вътрешните работи Иван Демерджиев разпореди средствата от фонд „Пътна безопасност“ да се използват единствено за дейности, пряко насочени към подобряване на пътнотранспортната обстановка и намаляване на жертвите и пострадалите при катастрофи.

Мярката идва след направен преглед на дейностите по фонда, съобщиха от МВР.

От ведомството уточняват, че мярката е предприета след като още при встъпването си в длъжност министърът е разпоредил преглед на актуалното състояние на дейностите по фонда и се е запознал с направените констатации.

News24sofia.eu припомня, че Институтът за пътна безопасност повдигна въпроса дали регионалният министър Иван Шишков прилага двоен стандарт по отношение на действията срещу незаконното строителство.